Ovál Chrastava

Atletický ovál s víceúčelovým hřištěm v Chrastavě

Město Chrastava se nachází cca 8km severozápadně od Liberce. Počet obyvatel se v současné době pohybuje lehce nad 6ti tisíci.
Atletický ovál s vloženým víceúčelovým hřištěm vznikl v prostoru bývalého škárového fotbalového hřiště v areálu SK Spartak Chrastava. Investorem celé akce bylo město a uživateli nového zařízení jsou jak členové sportovního klubu Spartak tak žáci základní školy, která se nachází v těsné blízkosti.
Atletický ovál s umělým polyuretanovým povrchem EPDM o délce 200m s běžeckou rovinkou pro běhy na 50 a 60 metrů a s doskočištěm pro skok daleký je doplněn víceúčelovým hřištěm o rozměru 36x44m. Víceúčelové hřiště s umělým trávníkem je nalajnováno následovně – 2x basketbal napříč, 2x volejbal napříč, 2x tenis napříč, 2x zmenšená malá kopaná napříč, 1x házená, 1x zmenšená malá kopaná. Součástí realizovaného projektu jsou rovněž sektory pro vrh koulí a skok vysoký (rozběhovou plochu pro skok vysoký je možné využít jako hřiště na badminton), několik protahovacích a posilovacích prvků fitness, přístupová komunikace a jednoduchý sklad na sportovní potřeby (kůly, sítě apod.). Vnitřní víceúčelové hřiště je osvětleno.

Cena kompletní realizace roce 2013 byla 4.99 mil.Kč + DPH

autoři: Ing. arch. Viktor Drobný, Ing.arch. Martin Kabriel
projekt 2013, realizace 2013